Dlaczego warto interesować się drewnianymi podłogami warstwowymi?

Dlaczego warto interesować się drewnianymi podłogami warstwowymi?

 

Jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku w kwestii podłóg są podłogi warstwowe. Obecnie jest to w zasadzie najbardziej popularny rodzaj podłóg stosowanych w większości domów i mieszkań. Pomysłodawcą tej technologii jest firma Kahrs ze Szwecji, która zajmuje się ich produkcją od roku 1941.

Co możemy zaliczyć do największych zalet podłóg warstwowych? Przede wszystkim konstrukcja tego typu podłogi sprawia, że jest ona znacznie bardziej wytrzymała i odporna niż standardowy typ podłóg. Warto również wspomnieć o tym, że jest to rozwiązanie o jakieś 70% bardziej stabilne od zwykłej podłogi. Wykazuje również znacznie większą odporność na wszelkie odkształcenia oraz ma wysoką tolerancję na zmiany wilgotności powietrza i temperatury w zależności od występującej pory roku. To bardzo ważne, ponieważ znacznie podnosi trwałość takowej podłogi. Co więcej, podłogi wykonane warstwowo są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska aniżeli podłogi wykonywane z drewna litego. Pomimo, że od momentu wynalezienia takiej konstrukcji warstwowej upłynęło prawie 70 lat, to nadal producenci je wykorzystują.

W roku 2000 nastąpił pewnego rodzaju przełom, ponieważ firma produkująca te podłogi od samego początku wprowadziła system mechaniczny montażu. Od tamtej pory nie potrzeba już żadnego kleju do łączenia danych desek, co poniekąd wniosło znaczne rewolucje na rynek podłogowy. Nie musisz się martwić o uzyskanie idealnie gładkiej i eleganckiej podłogi. Tym bardziej, że wcale nie trzeba tutaj specjalnych nakładów pracy.
Nie można również pominąć faktu, iż na rynku istnieje naprawdę wiele rozmaitych wzorów, z których można bez większych problemów coś dla siebie wybrać i cieszyć się piękną podłogą w nowoczesnym stylu.

sklep z podłogami

  Jaką jakość ma podłoga firmy Quick Step ?

About

View all posts by