Drewniane podłogi – jakie najlepsze?

Drewniane podłogi – jakie najlepsze?

 

Jeśli zależy Ci na naprawdę ładnych podłogach, to wybierz takie, które są wykonane z drewna. Możesz być pewien, że uzyskany efekt będzie naprawdę zadowalający i pozwoli Ci znacznie podnieść jakość wizualną danych pomieszczeń. Na rynku jest dostępnych wiele interesujących opcji wykonywania podłóg drewnianych, więc każdy z pewnością będzie mógł wybrać coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy Ci kilka najbardziej popularnych propozycji.

Jedną z takich najbardziej popularnych odmian w kwestii podłóg wykonywanych z drewna jest oczywiście parkiet tradycyjny. Elementy, które się układa mają przeważnie długość od 30 do 50 cm oraz grubość do 22 mm. Łączy się je metodą wpust-wypust. Parkiety wykonuje się z drewna, które jest odporne na wahania temperatury i nie zmienia swoich rozmiarów pod wpływem np. wilgotności.
Innym rodzajem jest mozaika drewniana, która składa się z kilkuset małych listewek, które naklejone są na papier. Listewki mogą mieć najróżniejsze wymiary i razem tworzyć bardzo ciekawą kompozycję, która będzie się świetnie prezentować na Twojej podłodze. Przeważnie wykonuje się je z drewna dębowego, brzozowego i jesionu.
Oczywiście nie można zapomnieć o tradycyjnej podłodze wykonanej z desek, które mogą mieć długość nawet do 4 metrów. Wykonuje się je z drewna, które jest jak najbardziej odporne na wahania temperatury i wilgotności (istotne zwłaszcza w przypadku podłóg na tarasach i balkonach), aby podobnie jak w przypadku parkietu nie zmieniało ono zbytnio swojej struktury.

Można również wybrać deski szczotkowane, które posiadają specjalne przetarcia. Ukazują one znacznie bardziej uwydatnioną strukturę drewna i podkreślają rysy słojów. Dzięki takiemu zabiegowi, tego typu podłoga wygląda naprawdę ładnie i nabiera zdecydowanie bardziej wysublimowanego charakteru.

sklep z podłogami

  Jakie deski są odpowiednie?

About

View all posts by