Najlepsze wykładziny dywanowe – gdzie, co i za ile?

Najlepsze wykładziny dywanowe – gdzie, co i za ile?

 

Dobrą opcją na podłogę mogę okazać się wykładziny dywanowe, które są nie tylko tanie, ale przede wszystkim dostępne są różnorakie wzory. Produkowane są z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Do tych pierwszych można zaliczyć choćby wełnę owczą, kozią czy wielbłądzią, a do sztucznych nylon czy poliester.
Można wyróżnić wykładziny elastyczne, które są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Na pewno do ich zalet można zaliczyć stosunkowo niską cenę oraz dużą dostępność wzorów. Nie brakuje jednak wykładzin wełnianych, które już zdecydowanie bardziej nadają się do przytulnych pokoi czy wykładzin dywanowych.

Sam montaż wykładziny nie jest trudny, ponieważ w mniejszych pokojach po prostu się ją rozkłada. W większych pomieszczeniach dobrze byłoby używać klejów albo dwustronnie klejącą taśmę. Problem może pojawić się w przypadku tworzyw mocno elastycznych, które należy kleić specjalistycznymi klejami i dodatkowo idealnie spasować każdy element. Tutaj może być potrzebna pomoc fachowca, albo po prostu bardzo staranne podejście.
Ceny najtańszych wykładzin dywanowych oraz elastycznych zaczynają się już od 19 zł/m2. Oczywiście im droższa wykładzina, tym na bardziej zróżnicowane wzory można liczyć i lepszą jakość.

sklep z podłogami

  Najlepsza listwa do malowania MARDOM

About

View all posts by