Podkłady pod podłogi

Podkłady pod podłogi

Zanim zdecydujemy się na ułożenie podłogi, powinniśmy postawić na odpowiedni podkład. I tak mamy tutaj dwa rozwiązania. Po pierwsze i trzeba dodać, że znacznie częściej stawiamy na tak zwane wylewki, a więc jastrychy czy też szlichty. Drugim i wcale nie gorszym rozwiązaniem są podkłady suche, które wykonane są z płyt gipsowo-włóknowych, gipsowo-kartonowych wzmocnionych włóknem szklanym, cementowych, płyt OSOSB, wiórowych lub desek.

Równa i trwała podłoga

Na pewno owe podkłady pod panele podłogowe i inne rodzaje podłóg są niezwykle ważne i oczywiście są podstawą, bo tylko w ten sposób mamy szansę ułożyć podłogę, na jakiej nam zależy, a więc nie tylko prostą, ale także trwałą. Jeśli się do tego nie przyłożysz, na pewno szybko będziesz musiał zainwestować w remont swojej podłogi, którego na pewno chciałbyś uniknąć jak najdłużej, bo oczywiście wiąże się to z nowym, wcale nie niskim kosztem. Jednak podkład pod podłogę to jedno. Nie można zapomnieć o odpowiedniej izolacji podłogi i jej wyciszeniu. Co do tego nada się najlepiej?

Podkłady wygłuszające i izolujące

Obecnie nie powinno być z tym większego problemu, bo rynek bardzo bogaty jest we wszelkie folie, pianki, podkłady korkowe i inne tym podobne elementy. Ich koszt w porównaniu z całym kosztem ułożenia podłogi jest dość iluzoryczny, a na pewno są niezwykle praktyczne. Tym bardziej warto na nie stawiać. W innym przypadku twoja podłoga niezależnie od rodzaju szybko ulegnie zniszczeniu.

sklep z podłogami

  Podłoga pływająca – sposób na ciszę

About

View all posts by

2 thoughts on “Podkłady pod podłogi

  1. Mój kolega pokpił sprawę i niestety trzeba było wykonywać podłogę od nowa, a wystarczyło się trochę podowiadywać

  2. Lepiej tego nie lekceważyć, ponieważ potem trzeba będzie wszystko zdzierać i kłaść od nowa.

Comments are closed.