Podłoga pływająca – sposób na ciszę

Osoby mieszkające w bloku doskonale wiedzą jakim dyskomfortem jest słyszeć głośne kroki sąsiada z góry w środku nocy. Czy istnieje sposób by temu zapobiec? Niestety, nie mamy wpływu na to, jaką podłogę ma nasz sąsiad, jednak mamy wpływ na to, czy będą nas słyszeć sąsiedzi z dołu. Możemy zadbać o cichą podłogę, która w pełni wchłania dźwięki.

Jak to działa?

Aby uzyskać efekt w pełni wyciszonej podłogi, należy najpierw odpowiednio zabezpieczyć strop, a następnie użyć specjalnego podkładu podłogowego, np. w postaci wylewki. Panele układamy w taki sposób, aby żadna ich część nie miała dostępu do ścian. W ten sposób, podłoga nie przenosi drgań i jest całkowicie cicha. Stąd również nazwa: podłoga pływająca, czyli taka, która w żaden sposób nie jest „przycumowana” do konstrukcji budynku.

Czy cicha podłoga musi być droga?

Dobrą wiadomością dla osób chcących całkowicie wyciszyć swoją podłogę jest to, że to wcale nie jest droga kwestia. Cicha podłoga wymaga po prostu nieco innego, specjalnie przygotowanego podkładu oraz izolacji akustycznej stropu. Do tego specyficzny typ układania paneli w taki sposób, aby nie miały one kontaktu ze ścianami.

Zalety podłogi pływającej

Głównym atutem posiadania w domu podłogi pływającej jest oczywiście dużo większy komfort. Nie chodzi tylko o to by nie przeszkadzać sąsiadom, bo przecież taką podłogę możemy również zastosować w domu jednorodzinnym. Podłoga pływająca nie skrzypi i nie wydaje żadnych dźwięków gdy po niej chodzimy. Jest to idealne rozwiązanie dla domów piętrowych.

sklep z podłogami

  Jakie deski są odpowiednie?

About

View all posts by

2 thoughts on “Podłoga pływająca – sposób na ciszę

  1. Nie słyszałem nigdy tego pojęcia, muszę dowiedzieć się czegoś więcej bo w sumie mnie to zainteresowało.

  2. Mam tak wykonaną podłogę u siebie, w zależności od tego jakie materiały zostaną użyte, na tyle podłoga będzie całkowicie cicho. U mnie po kilku latach pojawiły się pewne „odgłosy”, jednak są one i tak bardzo ciche.

Comments are closed.