Wybieramy listwy przypodłogowe

Wybieramy listwy przypodłogowe

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podłogę po ułożeniu trzeba jeszcze wykończyć, stosując między innymi listwy przypodłogowe. Dziś wybór tego artykułu na rynku jest naprawdę bardzo szeroki. Znajdziemy bowiem listwy nie tylko drewniane, ale także te wykonane z MDF-u czy metalowe. Poza tym możemy je rozróżnić także i ze względu na ich wysokość. Powstaje w związku z tym pytanie, jakie cokoły przyścienne wybrać i na co zwrócić uwagę wybierając listwy do naszych podłóg?

Materiał

Zacznijmy od materiału, gdzie do niedawna dominowały listwy drewniane. Dziś nie jest to już takie oczywiste, przede wszystkim ze względu na ich dość wysoką cenę. Dodajmy jeszcze, że najlepiej wkomponują się one w pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym.

Dobrym rozwiązaniem są także listwy z MDF-u, które charakteryzuje duży wybór kolorystyczny. Są to także listwy o wysokiej odporności. Co ważne listwy takie doskonale wkomponują się tak w styl klasyczny, jak i nowoczesny.

Listwy metalowe czy stalowe, które zazwyczaj występują w swoim naturalnym wybarwieniu, a więc kolorze srebrnym najbardziej pasują do stylu minimalistycznego i nowoczesnego.

Wysokość i profil listew

Nie każdy klient przy zakupie zwraca uwagę na profil listew oraz ich wysokość, co jest błędem. Przyjmuje się, że im wyższe pomieszczenia, tym także i listwy mogą być wyższe. Przykładowo w pomieszczeniach o wysokości 270 centymetrów najlepiej sprawdzają się listwy 6-7-centymetrowe. Warto pamiętać, że im wyższa listwa, tym bogatszy może być jej profil.

sklep z podłogami

  Panele - jakość czy cena?

About

View all posts by